فرهنگی

شهادت المناك سيد الشهدا، حسين بن علي (ع) و ياران جان به كف او را به تمامي رهروان آن تسليت عرض ميداريم !

رهبري انجمن اجتماعي-فرهنگي ديدنو فرارسیدن روز دهم محرم، سالروز شهادت المناک سردار رشیداسلام امام حسین (ع) و یارانش باوفايش را به مردم عزیز و متدین کشور و همه امت اسلامی تسلیت عرض ميدارد. جاي افتخار است که مردم مسلمان افغانستان درکنار همدیگر با برادری و اخوت از این روز تلخ و المناک با برگزاری مراسم عزاداري و با حضور گسترده مردمی در سراسر کشور تجلیل و بزرگداشت بعمل می آورند كه يقينا این کارنشانه اخوت و برادری میان همه مردمان سرزمین كشور است که باور دارند همه امت اسلامی میوه های یک درخت خجسته و پرمیمنت اسلام می باشند.
دهم محرم در تاریخ اسلام روز تلخ و غم انگیزی است که ما را بیاد حوادث و رخداد های خونینی می برد که درچنین روزی در سال (61) هجری در صحرای کربلا اتفاق افتاد یاد آوری ازاین رخداد سخت وجانگداز اکنون در باورهای ما به فرهنگ خاص مبدل شده است فرهنگی که مرجعی برای ادای احترام و ارج گذاری به کسانی است که با وجدانهای بیدار و پاک شان علمدارراه حق و عدالت و مبارزه علیه ظلم و فساد شدند.
گرامیداشت از یاد و خاطره شهادت حضرت امام حسین (ع) و یارانش درکشور ما و همه کشور های اسلامی ، انگیزه ای است برای مبارزه بر ضد ظلم ، فساد و استبداد و خودکامگی ها که درعقل و هوش و وجدان هر مسلمان بمثابه یک وجیبه اسلامی پذیرفته شده است که همچنان ما را به وحدت و همبستگی بیشتری نیز فرا می خواند.
باردیگر مراتب تعزیت و تسلیت مان را به این مناسبت به همه رهروان سيد الشهدا در سراسر گيتي تقدیم میدارم و از بارگاه خداوند بزرگ مسئلت دارم كه به عظمت اين روز و به برکت خون شهدای حادثه كربلا ، مردم افغانستان به صلح و آرامش و ثبات دست یابند.

نوشته های مشابه دې ته ورته لیکنې

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید همداراز ووینئ

بستن
بستن